یدک مارکت، شما را به بازار لوازم یدکی خودرو وصل می کند

از این فروشنده برای مثال قیمت لنت ترمز دو خودروی پراید و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را میپرسم. برف پاک کن ها متشکل از دو عدد قطعه مکانیکی (موتور برق و چرخ دنده کرمی به منظور تامین نیرو)،مجموعه رابط نیرو به منظور انتقال نیرو، تیغه های پاک کننده شیشه و آب پاش میباشد. سازمان ملی استاندارد لوازم یدکی خودرو را براساس میزان اهمیتی که دارد به دو دسته ایمنی و فوق ایمنی دسته بندی میکند و زمانی که میخواهید قطعات با اهمیتی برای خودرو خریداری کنید، داشتن نشان استاندارد مهم و به نوعی تضمین کالا است. مهدی کاظمی در مورد تاثیر تحریمها در بازار لوازم یدکی خودرو اظهار کرد: در مورد بسیاری از کالاها ممکن است که میزان تولید کشور از واردات بیشتر باشد اما در مورد لوازم یدکی بیشتر کالاها وارداتی است. میگوید در لوازم یدکی مختلف این میزان متفاوت است. یکی از راههای تشخیص از روی بسته بندی، توجه به رنگ آن است.

برای بسیاری از افراد پیش آمده که هنگام خرید لوازم یدکی متوجه رنگ رفتگی بستهبندی و تغییر شکل آن میشوند که این نشانی از پایین بودن کیفیت محصول است و بی دقتی تولید کننده را در تولید نشان میدهد. اطلاعات درجشده در مورد بازار لوازم یدکی خودرو تهران در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان میباشد. سید مهدی کاظمی در مورد آخرین وضعیت بازار لوازم یدکی خودرو اظهار کرد: وضعیت بازار لوازم یدکی خودرو در حال حاضر وضعیت بدی نیست، جنس به حد لازم در بازار وجود دارد و کمبودی حس نمیشود. البته امروزه جنس های تقلبی و غیر اصلی در بازار زیاد هستند. زیرا اگر قطعات تقلبی برای خودرو خود استفاده کنند نه تنها مشکل خودرو حل نمی شود بلکه مشکلات جدیدی نیز ایجاد می شود و دردسر های زیادی را برای راننده به وجود می آورد. گاهی نیز ممکن است برخی از افراد قطعات اورجینال خریده باشند اما به دلیل اینکه به درستی نصب نشده باشد خودرو به خوبی کار نکند به همین علت توصیه می شود که نصب قطعات خودرو را به دست تعمیر کاران حرفه ای بسپارید تا بعد از تعویض قطعات خودرو، دچار دردسر نشوید و از رانندگی لذت ببرید.

به گفته او مشکلات موجود در روند اداری ترخیص کالا از گمرک و بوروکراسی اداری آن نیز مزید بر علت است تا لوازم یدکی گرانتر به دست مشتری برسد. از یکی فروشندگان این قطعات در مورد علت حذف آنها از خودروهای داخلی میپرسم. قبل از اینکه وارد بحث دیگری شویم از این فروشنده در مورد گرانی قطعات یدکی نسبت به سال گذشته در همین ایام میپرسم. به گرانی ارز، کرونا، تحریم و کاهش تقاضای مردم اشاره میکند و میگوید با وجود اینکه در ایام کرونا و قرنطینه بسیاری از مردم از خانه خارج نشدند و تقاضا برای قطعات یدکی کمتر شد اما افزایش قیمت دلار این کاهش تقاضا را جبران کرد و شاهد افزایش قیمت زیادی نسبت به سال گذشته بودیم. در مورد حال و هوای بازار لوازم یدکی در دوران کرونا میگوید بر خلاف خیلی از اصناف که در دوران کرونا تعطیل بودند، تعمیرکاران در این دوره فعالیت میکردند اما مشتری آنها نسبت به روزهای غیرکرونایی خیلی کمتر شد. ورود کالاهای قاچاق و غیر استاندارد به بازار سبب شده که شرکتهای تولید کننده قطعات نسبت به ثبت هولوگرام رسمی روی بسته بندی اقدام کنند. بسیاری از شرکتهای تولید کننده قطعات تقلبی نشان استاندارد را روی محصولات خود ثبت میکنند و آن را وارد بازار میکنند.

شرکتهای مطرح و شناخته شده تولید قطعات به کیفیت اهمیت بسیاری میدهند به گونهای که با کنار هم قرار دادن قطعات اصل و تقلبی کیفیت آنها کاملا مشهود است. اقدام به کپی برداری از قطعه سازان مطرح میکنند و قطعات غیر اصل را به جای قطعه اصل میفروشند به همین دلیل افراد زیادی به اصل بودن قطعه و کشور سازنده آن اهمیت میدهند اما گاهی اوقات کپی برداری آنقدر دقیق انجام شده است که به راحتی نمیتوان قطعه اصل و تقلبی را تشخیص داد به همین دلیل ما در این مطلب میخواهیم راههای تشخیص قطعات اصل از تقلبی را ارائه کنیم تا هنگام خرید لوازم یدکی خودرو دچار مشکل نشوید. حتی اگر شما یک زمان نیاز داشتید که همان قطعه قبلی را تهیه کنید به راحتی با پیگیری این شماره می توانید به وسیله مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. بستهبندی محصول برای بسیاری از تولیدکنندگان اهمیت دارد و به راحتی میتوان به بالا بودن کیفیت آن پی برد. دقت به جعبه لوازم یدکی ماشین، نوع بستهبندی و درج هولوگرام بر روی محصول یکی از ویژگیهای مرغوبیت کالاست.

دیدگاهتان را بنویسید