وضعیت نامطلوب بازار لوازم یدکی خودرو

بنابراین چنانچه طرح شناسنامهدار کردن لوازم یدکی اجرا شود، دردسرهای پیچیدهتری ایجاد میشود. به گزارش تجارتنیوز، در حالی که وزارت صمت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اصرار دارند که طرح شبنم و شناسهدار کردن لوازم یدکی خودرو هرچه زودتر اجرا شود، سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو اما معتقد است که اجرای این طرح موجب کاهش عرضه قطعات خودرو در بازار و جهش قیمت آن میشود. سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو تاکید کرد: بازار لوازم یدکی در حال حاضر به دلیل مشکلات واردات دچار نارساییهای فراوانی است و معتقد هستیم هر فرآیندی که این بازار را با چالش بیشتر مواجه کند، بازار را دچار گرفتاری بیشتری میکند. فقدان لوازم و قطعات یدکی به تدریج سیستم حمل و نقل را با مشکلات خاصی مواجه میکند. از مهمترین سیستم های موجود در خودروها، سیستم خنک کننده آن است. چنانچه مشکلی برای هر یک از قطعات به وجود آید تاثیر آن به طور مستقیم بر روی عملکرد و کارکرد خودرو خواهد بود.

قطعات یدکی به نحوی طراحی شدهاند که پس از جایگزین شدن آنها با قطعات اصلی، عملکرد خودرو مانند روز اول خواهد بود. به ۳۰ تا ۳۵ کشور دنیا از جمله کشورهای اروپایی صادر میشود. ضمن اینکه کالاها تا ۷ روز بعد از خرید هم پس گرفته میشوند و بخشی در سایت قرار دارد که کاربران میتوانند پرسشهای فنیشان را در آنجا مطرح و جوابهای خود را سریع و از سوی کارشناسان بانیترو دریافت کنند. سیستم اگزوز اتومبیل، کلاچ و ترمز نیز مورد واکاوی قرار میگیرند تا از سلامت آنها اطمینان حاصل شود. روغن گیربکس: بین 80000 تا 100 هزار کیلومتر مورد تعویض قرار میگیرد. ردیابی هر اقلام، هر شمارۀ قطعه یا هر تغییری بین بخشهای ساخت و مدلهای مختلف، از نظر فیزیکی امکانپذیر نیست. خودروها از هزاران قطعه تشکیل شده­اند. نداشتن اقلام کلیدی که مشتریان شما می­خواهند، باعث از دست­رفتن فروش شما می­شود. اپلیکیشن Digikala نیز برای سهولت روند خرید شما در اختیار شماست. خوشبختانه، نرم­ افزار قطعات خودرو می­تواند به فروشگاه­های قطعات خودرو کمک کند سطح موجودی خود را بهتر مدیریت کنند تا از هزینه ­های حمل­ و­ نقل پرهزینۀ مربوط به انباشت موجودی جلوگیری کنند و در عین حال، اطمینان حاصل کنند که اقلام مورد­نیاز برای نگهداری موجودی خود را دارند.

نرم­ افزار لوازم یدکی نه تنها میتواند به شما هشدار دهد که سطح موجودی کالاهای کلیدی که میفروشید، کم است، بلکه میتواند فرایند سفارشدهی مجدد را نیز خودکار کند و به شما اجازه میدهد تا روی ادارۀ کسبوکارتان تمرکز کنید. وی اضافه کرد: با این حال خودروهایی که به تعداد کم در کشور وجود دارند متفاوتتر از خودروهایی هستند که به تعداد زیاد در کشور تردد دارند. تعداد بیشماری ساخت و مدل وجود دارد و همه چیز از یک سال و مدل، به سال و مدل دیگر تغییر میکند؛ بنابراین، فروشگاه­ های قطعات خودرو می­توانند صدها هزار قطعۀ مختلف را بفروشند. قبل از اینکه به همۀ چیزهایی که باید در نرم­ افزار حسابداری ویژۀ لوازم یدکی خودرو به دنبال آن باشید، نگاهی بیندازیم، باید بدانید که تعداد زیاد قطعات و محصولات موجود برای خودروها قابل توجه است. بارکدهای قابل اسکن اطمینان می­دهند که کارکنان شما همیشه کالای مناسب را فراخوانی می­کنند. وی در ادامه گرانی را علت افزایش تقلبی بودن روغن موتور و دیگر قطعات و لوازم یدکی خودرو عنوان کرد و اظهارداشت: بحدی تمیز و دقیق روغن های تقلبی و دیگر قطعات بسته بندی و به بازار مصرف عرضه می شود که به هیچ وجه برای فروشنده، خریدار و تعمیرکار قابل تشخیص نیست.

او ادامه داد: به عنوان مثال در حال حاضر لوازم یدکی خودروهای لوکس در بازار بسیار کمیاب است و به دلیل ممنوعیت واردات خودرو در برخی مدلها تولید یا واردات قطعات یدکی این خودروها به صرفه نیست. این امر باعث صرفه ­جویی در هزینه می­شود و به شما کمک می­کند تا درآمد خود را بهبود بخشید. اگر به دنبال قطعه ای خاص هستید و نتوانستید آن را در فروشگاه ما پیدا کنید حتما با ما تماس بگیرید یا درخواست خود را از طریق سایت برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند . برای مثال میتوان در همان گمرک و در بازه زمانی پرداخت تعرفه کیفیت کالاها را بررسی کرد تا کالای بدون کیفیت وارد بازار نشود. بخشی از این کاهش تقاضا به علت گرانی قطعه و جیب خالی مردم است؛ از طرف دیگر با شیوع کرونا از سطح سفر و تفریح کاسته شده که این موضوع موجب تردد کمتر خودروها میشود لوازم یدکی خودرو نیز زمانی به فروش میرسد که خودرو تردد کند و خراب شود. این موضوع باعث میشود که کمبودی هم در بازار وجود نداشته باشد. ما در تهران ۱۰ هزار و در ایران ۱۲۰ هزار عضو داریم، اگر از آنها خرید شود در صورت بروز مشکل مصرف کنندگان می توانند موضوع را پیگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید