فروش و پخش قطعات یدکی خودرو چینی

سرسیلندر: قطعه ی یاد شده در بالای سیلندر واقع شده از جنس آلومینیوم بوده که وظیفه ی خنک کردن موتور و اتاقک احتراق را بر عهده دارد. به گزارش «نماینده» سیدجواد حسینی کیا با انتقاد از نابسامانی بازار قطعات یدکی خودرو، گفت: در حال حاضر قطعات یدکی فیک و تقلبی به وفور در بازار یافت میشود، در واقع سودجویی برخی افراد موجب شده قطعات یدکی تقلبی در جعبه قطعات اصلی بستهبندی و به نام قطعات اصلی به مشتریان عرضه شود که خرید و استفاده از این گونه قطعات موجب زیان مشتریان و خرابی زودهنگام خودرو میشود. از سال ۲۰۰۷ تاکنون که کمپانی رنو از محصول اقتصادی خود با نام «رنو ساندرو» رونمایی کرد، این محصول همواره در میان محبوبترین و پرفروشترین خودورهای این شرکت قرار داشته است. از ویژگیهای خوب و مطرح سایتها این است که به مشتریان بگوید که چگونه به بهترین شکل لوازم جانبی خودرو را به اتومبیل خود ببندند. سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران با بیان اینکه قیمت محصولات ایرانی امسال گران خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه حقوق کارگر و بیمه آنها افزایش یافته است، تولیدکننده مجبور است برای سرپا نگه داشتن تولیدی، قیمت محصولات را افزایش دهد زیرا مجبور است حقوق کارگر را افزایش دهد.

در بازار لوازم یدکی نه تنها کمبودی وجود ندارد بلکه در تمام قفسه ها لوازم ایرانی و خارجی به میزان کافی وجود دارد. زیرا دارای دسته بندی متنوعی از محصولات است و این دسته ها با قالبی منظم و دقیق تر به مخاطب معرفی می شوند. این شرکت برای کمپانی هایی از قبیل شرکت رنو پارس، ایران خودرو، شرکت سایپا، شرکت پارس خودرو، شرکت زامیاد و … لوازم یدکی به کار بردهشده در خودرو در ایمنی این وسیله و امنیت جانی سرنشین آن نقش مهمی دارد اما گرانشدن این لوازم، موجبشده برخی با سوءاستفاده از این موقعیت، کالاهای تقلبی را به جای لوازم یدکی اصلی به فروش رسانده و موجب ضرر و زیان جانی و مالی برای مصرفکننده شوند. عضو اتحادیه صنفی لوازم یدکی با بیان اینکه حجم قاچاق لوازم یدکی خودرو ۳ میلیارد دلار برآورد میشود، گفت: سود بازار را قاچاقچی قبل از ورود کالا به زنجیره میبرد اما کسی با آن برخورد نمیکند. ایران اکونومیست- عضو اتحادیه صنفی لوازم یدکی با بیان اینکه حجم قاچاق لوازم یدکی خودرو ۳ میلیارد دلار برآورد می شود، گفت: سود بازار را قاچاقچی قبل از ورود کالا به زنجیره می برد اما کسی با آن برخورد نمیکند. به گزارش مشرق، مهدی کاظمی، سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران با اشاره به اینکه برخی از قطعات خودروهای خارجی در بازار به صورت اصلی وجود ندارد، گفت: طبیعتا به دلیل اینکه تحریم هستیم، ممکن است برخی از قطعات اصلی خودرو در بازار کم باشد، اما همکارانمان سعی می کنند قطعات اصلی از گوشه و کنار دنیا بیاورند، اما ممکن است گاهی این قطعات را نتوانند بیاورند.

آفتابنیوز : مهدی کاظمی، سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران، با اشاره به اینکه برخی از قطعات خودروهای خارجی در بازار به صورت اصلی وجود ندارد، گفت: طبیعتا به دلیل اینکه تحریم هستیم، ممکن است برخی از قطعات اصلی خودرو در بازار کم باشد، اما همکارانمان سعی می کنند قطعات اصلی از گوشه و کنار دنیا بیاورند، اما ممکن است گاهی این قطعات را نتوانند بیاورند. اما چگونه میتوان کالای غیر اصلی را از اصلی شناخت و از خرید کالای تقلبی دوری کرد؟ این نکته که دقیقاً همان قطعه یدکی را تهیه نمایید بسیار حائز اهمیت است زیرا کوچکترین تفاوت حتی در صورتی که قابل جایگزینی باشد موجب می شود کارکرد آن تغییر کند که در بحث های بعدی به این موضوع خواهیم پرداخت. قیمت لوازم یدکی دنا را می توانید در این گزارش مشاهده کنید. قطعات تقلبی گرچه قیمت کمتری نسبت به اصل دارند اما کیفیت پایین آن ها عملکرد خودور را به مرور دچار اختلال و آسیب می کند. به گزارش قدس آنلاین امیرحسین صیرفی در مورد وضعیت قاچاق در بازار لوازم یدکی خودرو، با بیان اینکه همه دنیا با این موضوع درگیرند اما در ایران ابعاد قاچاق لوازم یدکی خودرو بیشتر از کشورهای دیگر است، اظهار داشت: قطعات خودرو طیف بسیار گستردهای دارد؛ نزدیک ۲۱.۵ میلیون خودرو در ایران وجود دارد که از این تعداد ۱۸ میلیون خودرو سواری است که ۷۵ درصد از این خودروها از دو خانواده پژو و پراید هستند.

امیرحسین صیرفی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت قاچاق در بازار لوازم یدکی خودرو، با بیان اینکه همه دنیا با این موضوع درگیرند اما در ایران ابعاد قاچاق لوازم یدکی خودرو بیشتر از کشورهای دیگر است، اظهار داشت: قطعات خودرو طیف بسیار گسترده ای دارد؛ نزدیک ۲۱.۵ میلیون خودرو در ایران وجود دارد که از این تعداد ۱۸ میلیون خودرو سواری است که ۷۵ درصد از این خودروها از دو خانواده پژو و پراید هستند. آفتابنیوز : در حالی که وزارت صمت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اصرار دارند که طرح شبنم و شناسهدار کردن لوازم یدکی خودرو هرچه زودتر اجرا شود، سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو اما معتقد است که اجرای این طرح موجب کاهش عرضه قطعات خودرو در بازار و جهش قیمت آن میشود. بیشتر محصولاتی که این شرکت آلمانی تولید می کنند جزو محصولات لوکس و اسپرت هستند، اتومبیل های این شرکت کیفیت بالایی داشته و لوازم و قطعات آن نیز از کیفیت منحصر بفردی برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید