خرید لوازم یدکی خودرو اصل از یدک مارکت

خودرو یکی از کالاهای مصرفی ضروری برای مردم است و نوسانات ارزی پدیدار شده از سال گذشته سبب بروز اختلال در بازار خودرو و لوازم یدکی آن شد و قیمتها روز به روز به تدریج یا به طور ناگهانی و بیضابطه افزایش یافت. به نظر میرسد که اگر دولت از شرکتهای قطعهساز داخلی برای کاهش قیمت تمامشده و همچنین افزایش کیفیت قطعات حمایت نکند، سفره فروش قطعات قلابی چینی روز به روز در بازار قطعات یدکی کشور پهنتر از گذشته خواهد شد. سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران بیان کرد: هر چقدر قطعات مورد نیاز خودرو در گمرک بماند، قیمت این قطعات افزایش خواهد یافت. به گزارش سرویس چندرسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در حالی که رشد بیرویه نرخ ارز، افزایش بیسابقه قیمت لوازم یدکی را به دنبال داشته، غفلت دستگاههای ناظر دولتی نیز راه ورود قطعات یدکی تقلبی به بازار را هموار کرده است. برای خرید لوازم یدکی پراید یا هر کدام از خودرو های خانواده پراید لازم است به کد قطعه به کار رفته توجه شود زیرا در مدل های مختلف این خودرو انواع مختلفی از قطعات پراید استفاده شده است.

توصیه می شود که در حین خرید اینترنتی قطعات یدکی مورد نیاز خود، به نوع و تیپ اتومبیل تان، توجه لازم را داشته باشید. صراط: بعد از پراید، قطعات خودرو همچون سوپاپ دیگ، سوپاپ موتور، رادیاتور و شیشه به کشورهای اروپایی از جمله آلمان و ایتالیا صادر میشود. میباشد. در یک تعریف ساده، برف پاک کن قطعه ای است مکانیکی الکتریکی که وظیفه ی اصلی آن، پاک کردن شیشه ی جلو از باران، برف، گرد و خاک است و در شیشه ی عقب و چراغ های برخی خودروها نیز قابل نصب میباشد. اچ سی کراس نیز همانند خودروی برلیانس و دیگر خودروهای بازار نیاز به سرویس دورهای و تعویض لوازم یدکی مختلف دارد که خوشبختانه به راحتی میتوان لوازم یدکی آن را در بازار خودرو و به ویژه بازارهای آنلاین مانند یدک مارکت که پلتفرمهای تامین لوازم یدکی خودرو هستند پیدا کرد. علاوه بر تنوع قطعات یدکی که می توان در یک اتومبیل جدید خریداری کرد ، مارک های مختلف اتومبیل که در آن پوشانده شده نیز قابل توجه است. قیمت لوازم یدکی ماشین با توجه به فاکتورهایی از جمله اصلی یا تقلبی بودن قطعه، نوع و جنس قطعات یدکی خودرو، عملکرد و کارکرد هر یک از آن ها قیمت گذاری می شوند.

در این مقاله قصد داریم با معرفی جامع این دور خودرو، ابتدا پاسخ مشخصی به این سوال بدهیم و در ادامه، شما را با تفاوت ساندرو و استپوی آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید. حال این خنک شدن با ورود آب به رادیاتور، پس از چرخیدن به دور موتور میسر شده که آنجا آب طی دو فرایند 1- عبور از یک مسیر طولانی با سطح مقطع کم 2- برخورد هوای محیط با آب در تمام مدت عبور از رادیاتور، خنک می شود. در زمستان استفاده از بخاری جزو الزامات است که گرم کردن کابین ماشین توسط بخاری آن صورت میگیرد.گرمای بخاری خودرو از موتور آن تامین میشود بدین صورت که این گرما توسط آب رادیاتور جذب شده و بخشی از آن در رادیاتوری که برای بخاری تعبیه شده جریان پیدا می کند؛ با ورود این گرما به رادیاتور بخاری دمنده ای که در آن تعبیه شده است با گذر دادن جریان هوا، هوای گرم را به سمت داخل کابین هدایت میکند. سید مهدی کاظمی در گفتوگو با میزان، در خصوص وضعیت تولید قطعات یدکی اتومبیل با بیان اینکه تنوع اتومبیلی در ایران بیش ۲۰۰ نوع اتومبیل است گفت: تنها بخش اندکی از نیاز بازار در حوزه قطعات خودرو وارد میشود و خوشبختانه حدود ۷۰ درصد از قطعات خودروهای داخلی، در داخل کشور تولید میشود و اگر مشکلات مالی و اقتصادی برای تولید کننده قطعات خودرو وجود نداشته باشد و یا به موقع و سریع حل شود تولید این ۷۰ درصد همیشه پابرجاست.

در حالی که رشد بیرویه نرخ ارز، افزایش بیسابقه قیمت لوازم یدکی را به دنبال داشته، غفلت دستگاههای ناظر دولتی نیز راه ورود قطعات یدکی تقلبی به بازار را هموار کرده است. در حال حاضر، نمونهی کراساوور این محصول که با نام «استپوی» به بازار عرضه میشود نیز توانسته با استقبال بالای خریداران در سراسر دنیا مواجه شود و فروش بالایی را برای خود دستوپا کند؛ اما چرا این اتفاق افتاده و این دو محصول، موفقیت قابل ملاحظهی خود را مدیون چه هستند؟ کاظمی تاکید کرد: همین اندک لوازم قاچاق موجود در بازار نیز در صورت برقراری تسهیلات بیشتری از سوی گمرکات و رسوب کمتر کالاها، کاهش خواهد یافت. گمرکات باید به ترخیص این کالاها توجه و کمک کنند. او درباره بالا رفتن قیمت پراید و تاثیر تحریمها هم میگوید: «الان چرا پراید باید ۱۶۰ میلیون باشد؟ چرا لوازم یدکی گران شد؟ نوسانات ارز؛ مهمترین عامل تشنج تولید| فعالیت سه شیفته واحدهای تولیدی لوازم یدکی خودرو|واردات کالاهای بیکیفیت از مجاری قانونی! به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «سید مهدی کاظمی» افزود: آنچه در بیان مطالب از سوی برخی مسوولان استنباط شده و آمار قاچاق در این حوزه را کمی بالا نشان میدهد، تفاوت قائل نشدن بین کالاهای قاچاق، بی کیفیت و تقلبی است.

دیدگاهتان را بنویسید